N.Z.O.Z. Instytut Zdrowia "Centrum"
41-200 Sosnowiec, ul. Teatralna 10
ING 73 1050 1360 1000 0023 2557 4636

<REJESTRACJA: (+48 32) 292-44-55
Umawianie wizyt prywatnych i pacjentów ubezpieczonych w: LuxMed, ENEL-MED, PZU Pomoc, Allianz, TU Zdrowie, OPTUS +48 501-213-868
info@instytutcentrum.pl
czynne od pon.do pt. od 8.00 do 20.00
Inspektor Ochrony Danych:
Kuba Markowski tel. +48 516 160 385 kuba.markowski@km-iodo.com

Informacja w sprawie KORONAWIRUSA !!!

dodane: 18-03-2020

Drodzy Pacjenci,

W związku ze szczególną sytuacją, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy oraz zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym koronawirusem, zgodnie z zarządzeniami i zaleceniami dotyczącymi udzielania świadczeń medycznych oraz w trosce o Wasze bezpieczeństwo, wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu naszej placówki.

Z uwagi na bardzo dynamiczny rozwój sytuacji, przede wszystkim prosimy o kontaktowanie się z naszą placówką pod numerem (32) 292 44 55. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, ponieważ obowiązujące rozporządzenia również wpłynęły na stan osobowy naszego zespołu.

1) Jeśli nie występuje pilna potrzeba konsultacji w przychodni, na chwilę obecną najlepszym wyjsciem będzie kontakt z rejestracją celem przełożenia terminu wizyty. Jeśli istnieje potrzeba kontynuacji leczenia oraz przedłużenia przyjmowanych leków - w pierwszej kolejności wizyta może odbyć się w postaci tele-porady wraz z wydaniem eRecepty (PIN wg IKP lub sms)

2) Wizyty, które były planowane przed 13 marca 2020 r. będą realizowane w miarę naszych i Państwa możliwości, za pomocą teleporady lub jeśli to konieczne w trybie tradycyjnym, z uwzględnieniem szczególnych środków ostrożności.

W tym celu przed wizytą prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami wynikającymi z obecnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz kontakt telefoniczny.
INFORMACJE I ZALECENIA MINISTERSTWA ZDROWIA [link]
Pacjenci na miejscu będą poddani badaniu wstępnemu oraz wypełnią ankietę zdrowotną.

3) Przed wizytą, nasz zespół będzie kontaktował się z Państwem i indywidualnie potwierdzał oraz określał warunki i możliwości odbycia wizyty. W przypadku braku takiego kontaktu z naszej strony (np. brak/błędny Państwa numer tel., pierwsza wizyta) - koniecznie prosimy o kontakt telefoniczny z Państwa strony.

4) W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa, umożliwiamy udzielenie porady telemedycznej przeprowadzanej przez naszych lekarzy specjalistów.
Możliwości udzielenia takiej porady zależą ściśle od wybranej specjalizacji oraz uwarunkowań wynikajacych z danego przypadku medycznego - co pozostaje w ocenie lekarza prowadzącego.
W ramach takiej porady umożliwiamy również wystawienie e-recept.

4) W przypadku, kiedy udzielenie porady za pomocą środków telemedycznych nie będzie możliwe a pacjent:

 a) nie podróżował ani nie przebywał w regionie, w którym utrzymuje sie wysoki stopień zachorowań na koronawirusa
 b) nie przebywał lub nie pracował w innych miejscach, gdzie mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi
 c) nie miał kontaktu z osobą zakażoną lub prawdopodobnie zakażoną
 d) nie wykazuje objawów chorobowych o jakich mowa w bieżących przekazach a świadczących o możliwości infekcji koronawirusem

oraz konieczne będzie udzielenie bezpośredniego świadczenia medycznego, dołożymy starań aby realizacja takiej wizyty odbyła się na ustaloną godzinę i tak aby ograniczyć jego kontakt z innymi osobami.

Osoby, które nie spełniaja któregoś z powyższych warunków, proszone są o nie zgłaszanie się bezpośrednio w przychodni lecz o kontakt telefoniczny z naszą lub najbliższą właściwą placówką.
W trosce o zdrowie Państwa, nasze oraz innych osób - bardzo prosimy o poważne potraktowanie niniejszej prośby. Tylko poprzez odpowiedzialne zachowanie będziemy w stanie nadal sobie pomagać w tym trudnym okresie.

Zachęcamy również do zapoznania się z bieżącymi informacjami Ministerstwa Zdrowia:  https://www.gov.pl/web/koronawirus

Opłaty w przypadku porad komercyjnych, udzielonych za pośrednictwem środków teleinformatycznych:
ING Bank Śląski   73 1050 1360 1000 0023 2557 4636wróć do listy »

alergolog sosnowiec alergolog katowice dentysta sosnowiec dermatolog sosnowiec
ginekolog sosnowiec kardiolog sosnowiec pediatra sosnowiec okulista sosnowiec
stomatolog sosnowiec chirurg sosnowiec psychiatra sosnowiec psycholog sosnowiec
diabetolog sosnowiec neurolog sosnowiec ortopeda sosnowiec
laryngolog sosnowiec laboratorium analityczne sosnowiec salon kosmetyczny sosnowiec

Copyright © Instytut Centrum 2009
Wszelkie prawa zastrzeżone.